Rána ze stopy po řízku – hrajete-li z řízku musíte vyrobit další řízek

Po krásné ráně driverem skončil míček na fairwayi ale ve stopě po řízku, to nikoho nepotěší. Nepodlehněte frustraci a řešte situaci pozitivně. Pokud není místo extrémně hluboké, není to tak beznadějné – pokud víte jak na to. Nejdříve si vezměte hůl s větším loftem, než byste použili na stejnou vzdálenost při ráně z dobré polohy míčku. Podstatou hry z řízku je, že se snažíte zavést hlavu hole až na jeho dno a míček trefit co nejčistěji. Zásada je, projet až k míčku a vyseknout další řízek. Upravte postoj při švihu tak, abyste měli míček více vzadu než obvykle, přibližně proti patě zadní nohy a ruce dejte rovnoběžně se stehnem přední nohy.

 

Toto založení povede ke švihu ve tvaru V, při kterém hlava hole přechází strmě do impactu. K získání strmého úhlu při švihu, který je zde žádoucí, potřebujete na začátku nápřahu při odtažení od míče rychle vytočit zápěstí, aby hůl vyletěla strmě nahoru. Při švihu tvrdě zasáhněte zadní část míčku s pocitem, že chcete míček zarazit hlouběji do země. Hůl držte pevněji, než obvykle, aby se vám podařil dostatečně silný úder. Finiš bude u této rány kratší a počítejte s tím, že trajektorie letu míčku bude nízká a delší. Jelikož se bude většinou jednat o ránu na green, dejte pozor, ať míček nepřeběhne do bunkeru či jiného problematického místa. Míček se při této ráně většinou stáčí u praváků zleva doprava, proto zamiřte lehce vlevo od cíle pro srovnání odchylky.

 

TIP 1: Použijte tříčtvrteční švih, kterým docílíte větší razanci a pomůže vám navést hůl agresivně dolů na míč.

 

TIP 2: Nepoužívejte sand wedge, má vysoký bounce a její spodní hrana je konstruována tak, aby se od zeměodrážela. S touto holí se na dno řízku nedostanete a zahrajete topanec.