Věděli jste, že rozeznáváme dva základní typy švihu? Zkuste se poznat, který typ hráče jste. Swinger či hitter? Oba styly jsou efektivní, ale každý hráč musí přijít na to, jaká metoda je pro něj vhodnější.

Swinger získává energii otáčením trupu a to vytváří ohromnou odstředivou sílu, která je prostřednictvím paží a hole nesena k míčku. Aby swinger dokázal dobře odpálit, musí být pohyblivý a mít přirozeně pomalý rytmus švihu. Do nápřahu je třeba jít klidně a rozvážně. Švih k míči je třeba začínat pozvolna a plynule a teprve potom zrychlit a přenést váhu dopředu. Ještě než se dostanete do nejnižšího bodu prošvihu, musíte cítit, jak hlava hole volně zatlačí do zadní strany míčku. Díky tomu skvělí swingeři jako je Ernie Els vypadají, že drajvují bez velkého úsilí, ale přesto odpálí do velké vzdálenosti. 

Zastánce druhého typu švihu je od pohledu silný a rytmus jeho švihu je energický. Je to hitter. Díky silnému předloktí doslova buší do míčku. Švih je méně estetický, ale nakonec záleží stejně jenom na výsledku rány. Hitter samozřejmě nedrajvuje jenom silou, ale svaly zde hrají větší roli než technika. Pokud Vám vyhovuje tento způsob hry, veďte v nápřahu hůl především rukama, ale nezapomeňte otáčet trupem, jak nejrychleji dokážete. Udělejte krátký nápřah tak, aby hůl nebyla ve vrcholu nápřahu vodorovně. Do prošvihu jděte pomalu, ale v impaktu bouchněte do míčku rukama. Měli byste přitom cítit jistý úder. Finiš nemusí být perfektní, ale měl by být plynulý. Podívejte se na švih Toma Lehmana, typického silného ranaře silného a porovnejte ho se švihem Davise Lovea.

 

Přidat komentář


Komentáře   

#3 Simon simonbeaty@peacemail.com 2017-10-18 10:29
F you are a woman who loves Herve Leger very a
lot, if you want to buy the cheap Herve Leger dresses , you may just click on your mouse, you will find the
most effective Herve Leger clothing simply!

Here is my web blog: pink sling bikini; Florian,
Citovat

#2 Clark clark.schirmeister@web.de 2017-06-07 14:06
Hmm it seems like your website ate my first comment (it
was super long) so I guess I'll just sum it up what I had written and say, I'm thoroughly enjoying your blog.

I as well am an aspiring blog writer but I'm still new
to everything. Do you have any helpful hints for first-time blog writers?
I'd definitely appreciate it.

My web page: Aliza (Aliza)
Citovat

#1 Felipa felipashore@gmail.com 2016-02-10 09:30
Hi there to every single one, it's really a pleasant for me to go to see this web
site, it includes important Information.

Also visit my webpage; auto-colorizer for google plus and facebook: www.cnlsburundi.org/.../
Citovat